O chirurgické oceli

Lidé do nedávna nedali dopustit na zlaté a stříbrné šperky. Ty bohužel po určité době nošení podléhaly oxidaci, ztrátě barevnosti, viditelnému opotřebení a tudíž nenávratnému poškození. Naštěstí se nedávno začaly vyrábět šperky z chirurgické oceli, které daly těmto nepříjemným problémům sbohem.
 
 
Aby se ocel mohla pyšnit označením „chirurgická ocel“, musí projít několikastupňovým procesem úprav. Do oceli se tzv. legováním přidávají chemické prvky, které dají tomuto kovu požadované vlastnosti. Mezi nejčastěji používané chemické prvky patří chrom, nikl, wolfram a jiné.
 
 
 
Proč koupit šperky vyrobené z chirurgické oceli?
 
 
Šperky z chirurgické oceli mají oproti zlatým a stříbrným mnoho výhod. Chirurgická ocel Stailness Steel typu 316L je jeden z nejkvalitnějších materiálů, z jakého můžou být všechny druhy šperků vyráběny. Mezi nesporné výhody chirurgické oceli patří nízká cena, barevná stálost, antikorozní vlastnosti a také tvrdost.
 
 
Tento materiál je velmi pevný, a tak je téměř nemožné jej omylem přetrhnout.  Jak se to občas stane u zlatého či stříbrného řetízku.
 
 
Největší výhodou šperků z chirurgické oceli je hypoalergennost.  To znamená, že šperky jsou vhodné pro všechny alergiky a osoby trpící na vyrážku kůže.
 
 
Proto chirurgická ocel typu 316L patří k tomu nejlepšímu a zároveň cenově přijatelnému, co Vám můžeme nabídnout. Navíc jsou také velmi elegantní a stylové.