Péče o chirurgickou ocel

Rady, typy a triky, jak správně pečovat o šperky z chirurgické oceli.

Šperky bez kamenů

    Péče o šperky z chirurgické oceli, které nemají vsazeny žádné kameny, je velmi jednoduchá. K vyčištění šperku nepotřebujeme žádné speciální prostředky, postačí pouze voda a mýdlo na jejich odmaštění.

Šperky s kameny 

    Pozor však na šperky, ve kterých jsou vsazeny kameny. Kameny jsou většinou lepeny, proto vezmeme vlhký hadřík s trochou prostředku a šperk přeleštíme a poté vysušíme do sucha. Dále doporučujeme sundávat šperky s lepenými kameny při koupání, mytí nádobí, či jakékoliv jiné práci, při které by se mohl šperk poškodit mechanicky. 
  

Šperky-z-chirurgicke-oceli.cz radí:

    Šperky by neměly přijít do kontaktu s vodou! Proto je vhodné šperky odložit před koupáním, mytím nádobí a podobnými činnostmi. Používat šperky je možné jen k účelům, ke kterým jsou určeny, tzn. ke společenským a módním účelům. Rozhodně se nedoporučuje nosit šperky při výkonu těžkých prací, prací na zahrádce, spaní apod.

    U některých případů může dojít ke zčernání šperku vlivem agresivního potu. Proto je doporučujeme při vyšší fyzické zátěži odkládat. Vyvarujte šperky kontaktu s chemickými prostředky. Působením některých parfémů, krémů, mořské vody, chlóru a jiných chemikálií může dojít k poškození povrchové úpravy.

    Šperky s kameny, perlami a krystaly není možné namáčet v horké vodě a saponátech, které nejsou určeny k čištění šperků. Šperky by měly být uchovávány nejlépe v krabičce či sáčku.Jen tak můžete prodloužit jejich životnost a zářivost Swarovski krystalů.  Praktická rada ze života: Každý šperk zdobený kameny, krystaly doporučujeme pro zvýšení odolnosti a zabránění nešťastné ztráty krystalů či kamenů natřít tenkou vrstvou čirého průsvitného laku na nehty.
  

Přejeme mnoho šťastných chvil prožitými s produkty internetového obchodu Šperky-z-chirurgické-oceli.cz